Menu Zamknij

SYSTEM ADAPTACYJNY SK

Rodzina rolet adaptacyjnych w skład których wchodzą systemy SK, SKO, SKP i SKO-P przeznaczona jest głównie do stosowania w istniejących budynkach. W każdym z systemów roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku

System adaptacyjny potocznie nazywany jako STANDARD to najpopularniejszy system rolet zewnętrznych. Dzięki bogatej gamie kolorów są doskonałym elementem dekoracyjnym, dopasowanym do wyglądu budynku. Wykonane z wysokogatunkowej blachy elementy systemów charakteryzują się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

Przemyślana konstrukcja rolet oraz odpowiednio dobrane materiały stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto charakteryzują się dobrą izolacyjnością dźwiękową oraz termiczną, pozwalając w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania zimą, a latem zmniejszają w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń.

Montaż tego systemu odbywa się do ramy okiennej – we wnęce lub na zewnątrz wnęki.

Zastosowanie pracującego niezależnie od rolety systemu Moskito zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.
Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym, pozwalającym na ich komfortową obsługę.

 

 Wśród rolet adaptacyjnych wyróżniamy system skrzynek ściętych pod kątem 45 stopni i system skrzynek okrągłych. Konstrukcja rolety tj. skrzynki, boki, prowadnice jest w całości wykonana z aluminium.

 

 

Rolety te doskonale izolują termicznie, pozwalają obniżyć w znacznym stopniu koszty ogrzewania zimą, latem natomiast, gdy świeci słońce a na zewnątrz panuje wysoka temperatura, zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok.

 

 

 

SYSTEM OWAL SKO-P, PÓŁOWAL SKP

Spełniając kolejne oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań oferujemy systemy Owal SKO-P, najlepiej prezentujące się na elewacji budynku. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką, nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru.

Rolety systemu adaptacyjnego SKP, które charakteryzują się zaokrąglonym kształtem dolnej części skrzynki, najczęściej montowane są we wnęce okiennej wspaniale się z nią komponując.

Okrągłe, tłoczone skrzynki w systemie Owal charakteryzują się także bardzo dużą wytrzymałością i żywotnością zapewniając jednocześnie wysoki stopień bezpieczeństwa i ochrony. Dodatkowo odpowiednie łączenia elementów skrzynek zapewniają duża stabilność połączoną z estetycznym wyglądem.

 

Dodatkowym atutem tego systemu jest jego dostępność w szerokiej palecie kolorów RAL dających możliwość wyboru najkorzystniejszej kombinacji kolorystycznej.

Warto dodać, że w skrzynce razem z roletą może być zintegrowana moskitiera rolowana. Stosuje się wtedy specjalne dwukomorowe prowadnice umożliwiające niezależne działanie pancerza rolety oraz siatki przeciwinsektowej. Moskitiera znajduje się wtedy pomiędzy pancerzem a oknem. Pozwala to na jej obsługę od środka pomieszczenia nawet przy opuszczonej rolecie.